47 Bin 743 Kişi Kamu Personeli Olacak

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 16:26

Kamu Personeli alımları 2017 yılından büyük bir hızla devam ediyor. 2017 yılı itibariyle Mart ayında yapılan memur alımı ilanları herkesi heyecanlandırdı. Mart ayı içerisinde başlayan müracaatlar ile tam tamına 47.743 kamu personeli alınacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı gibi pek çok kurum personel alımı için ilanları yayınladı.

Milli Eğitim Bakanlığı 20.127 Sözleşmeli öğretmen alımı

MEB 15 Mart 2017 tarihi itibariyle başlayan başvurular çerçevesinde tam olarak 20.127 sözleşmeli öğretmen alımı yapacak. Söz konusu alım için son müracaat tarihi 21 Mart 2017. Başvuru yapmak için KPSS puanınızın en az 50 olması gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı 1500 Engelli Öğretmen Alımı için daha önce alınan müracaatların sonuçları 22 Mart – 28 Mart tarihleri arasında ilan edilecek.

Milli Savunma Bakanlığı 24.00 Personel Alımı

MSB, çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere 24 Bin personel alacak. Bunlardan 13.000 kişisi sözleşmeli er, 11.00 kişisi ise uzman erbaş olacak. Er kadrolarına müracaat edebilmek için en az ilköğretim mezunu olmak, erbaşlık içinse en az lise ve dengi okullardan mezun olmak gerekmektedir. Her iki alım için de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve erkek olmak gerekiyor. Ayrıca müracaat edecek kişileri 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olması gerekiyor. Askerlik görevini erbaş yada er olarak yapmış olanlar ya da henüz silah altında olanlar söz konusu kadrolara müracaat edebiliyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1500 Personel Alımı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 1500 ASDEP personeli alımı için düğmeye bastı. Söz konusu alım için il müdürlüklerine yetki verildi. Müdürlükler ihtiyaçlara göre kadro ilanı yapacak ve müracaatlar bu müdürlüklere şahsen yapılacaktır. Başvuru için KPSS’den en az 60 almış olmak gerekiyor.

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğüne,

137 tane elektrik teknisyeni ve 47 tane tekniker

Türk Hava Yollarına,

100 kişi

Anadolu Üniversitesine

27 tane sözleşmeli personel

Türk İşbirliği Ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığına

21 tane sözleşmeli personel

Türkiye Belediyeler Birliğine,

20 personel

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne,

11 personel

TÜBİTAK’a bağlı birimlere,

KPSS gerekmeksizin 237 personel alımı yapılacaktır.

Detaylar için lütfen sitemizi takip ediniz.

Sürekli KPSS ekibi olarak ilgili alanlara müracaat edecek arkadaşlarımıza şimdiden bol şans diliyoruz.

Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir